Koncert 1.
30 maja 2017, godz.19:00

Wykonawcy:
Katarzyna Budnik - Gałązka - altówka
Agata Zubel – sopran
Orkiestra Sinfonia Varsovia
Monika Wolińska - dyrygent

Program:
Felix Mendelssohn – Hebrydy op. 26
Benjamin Britten – Lachrymae (1976)
Eugeniusz Morawski-Dąbrowa – Don Quichotte (1909)
----------------
Witold Lutosławski – Interludium (1989, 1990)
Witold Lutosławski – Postludium I (1958-1960)
Olivier Messiaen – Poemes pour Mi (1937)

Prowadzenie panelu: Marcin Gmys

Koncert 2. Trampolina Młodych
31 maja 2017, godz.19:00 

Wykonawcy:
Weronika Rabek – mezzosopran
Małgorzata Oller - wiolonczela
Katarzyna Stasiewicz - wiolonczela
Krystyna Wiśniewska - wiolonczela
Małgorzata Latoszek - wiolonczela
Jagoda Stanicka - fortepian
Sulamita Ślubowska - skrzypce
Bernadetta Wieczerzyńska - wiolonczela
Aleksander Opolski - fortepian
Towarzyszący Młodym pianiści: Agnieszka Kozło, Paweł Sommer

Program:
Samuel Barber – Hermit Songs op. 29
Igor Strawiński – Koszaczi kołybielnyje (1916)
Weronika Rabek – mezzosopran
Paweł Sommer - fortepian

Witold Lutosławski – Wariacja Sacherowska (1975)
Małgorzata Oller - wiolonczela

Luigi Boccherini – Sonata G-dur (G 15)
Katarzyna Stasiewicz – wiolonczela
Krystyna Wiśniewska - wiolonczela

Fryderyk Chopin – Sonata g-moll op. 65: Largo
Małgorzata Latoszek - wiolonczela
Agnieszka Kozło – fortepian

Witold Lutosławski – Grave (1981)
Krystyna Wiśniewska - wiolonczela
Agnieszka Kozło – fortepian
-----------------------
Andrzej Panufnik – Trio op. 1
Jagoda Stanicka - fortepian
Sulamita Ślubowska - skrzypce
Bernadetta Wieczerzyńska - wiolonczela

Domenico Scarlatti - Sonata E-dur K 380 (L 23)
Fryderyk Chopin - Etiuda gis-moll op. 25 nr 6
Claude Debussy –  Passepied z Suite bergamasque (1890-1905)
Fryderyk Chopin – Berceuse Des-dur op. 57
Nikołaj Rimski-Korsakow – Lot trzmiela z opery “Bajka o carze Sałtanie” (1900) w transkrypcji Sergieja Rachmaninowa (1929)
Felix Mendelssohn – Rondo capriccioso E-dur op. 14
Aleksander Opolski - fortepian

Prowadzenie panelu: Grzegorz Dąbrowski

Koncert 3.
6 czerwca 2017, godz. 19:00

Wykonawcy:
Olga Pasiecznik - sopran
Urszula Kryger - mezzosopran
Tomasz Krzysica - tenor
Łukasz Konieczny - bas
Kwartet Camerata
Ramiro Sanjines - fortepian
Artur Kasperek - fagot

Program:
G. Gould - Pięć krótkich Utworów (1950)
Dwa Utwory (1951,1952)
Kwartet smyczkowy op. 1 (1953-1955)
Sonata na fagot i fortepian (1950)
Lieberson Madrigal (1964)
So You Want to Write a Fugue (1963)

Prowadzenie panelu: Marcin Majchrowski

Koncert 4.
13 czerwca 2017, godz.19:00


Wykonawcy:
Maciej Grzybowski  - fortepian
Maciej Piszek - fortepian

Program:
Olivier Messiaen – Visions de l’Amen (1943)
----------------------
Wolfgang Amadeus Mozart – Sonata D-dur KV 448
György  Ligeti – Monument. Selbstportrait. Bewegung. (1976)


Prowadzenie panelu: Adam Suprynowicz

Koncert 5.

UWAGA! KONCERT ODWOŁANY ZE WZGLĘDU NA CHOROBĘ ARTYSTY!


14 czerwca 2017, godz.19:00

Wykonawcy:
Ramiro Sanjines - fortepian

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – X Sonata fortepianowa C-dur KV 330
Wolfgang Amadeus Mozart - XIV Sonata fortepianowa c-moll KV 457
Olivier Messiaen –  Dwadzieścia spojrzeń na Dzieciątko Jezus: Spojrzenie Dziewicy (Vingt regards sur l'enfant-Jésus: Regard de la Vierge) (1944)
----------------------
Claude Debussy – Preludia z tomu I (1909, 1910):
nr 1 ... Danseuses de Delphes
nr 5 ... Les collines d’Anacapri
Preludia z tomu II (1912, 1913):
nr 3 ... La Puerta del Vino
nr 7 ... La terrasse des audiences du clair de lune
nr 8 ... Ondine
Maurice Ravel – Walce szlachetne i sentymentalne (Valses nobles et sentimentales) (1911)

Prowadzenie panelu: Mariusz Gradowski

Koncert 6.
15 czerwca 2017, godz.19:00


Wykonawcy:
Bartosz Bednarczyk - fortepian
Julian Paprocki - klarnet
Anna Staśkiewicz - skrzypce
Andrzej Bauer - wiolonczela

Program:
Olivier Messiaen – Kwartet na koniec czasu (Quatuor pour la fin du temps) (1940,1941)

Prowadzenie panelu: Mariusz Gradowski

Koncert 7. Projekt ‘Trans-Fuzja’
20 czerwca 2017, godz.19:00


Kompozytorzy i wykonawcy:
Adam Bałdych, Andrzej Bauer, Cezary Duchnowski, Cezary Konrad

Prowadzenie panelu: Grzegorz Dąbrowski 

Koncert 8.
21 czerwca 2017, godz. 19:00


Wykonawcy:
Radosław Kurek - fortepian
Grażyna Zbijowska - flet
Arkadiusz Krupa - obój
Krzysztof Zbijowski - klarnet
Igor Szeligowski - waltornia
Artur Kasperek - fagot

Program:
Ludwig van Beethoven – Kwintet Es-dur op. 16
Włodzimierz Kotoński – Motu proprio na fagot i fortepian (1992)
Olivier Messiaen – Le merle noir na flet i fortepian (1952)
----------------------
Robert Schumann – Trzy Romanse op. 94 na obój i fortepian
Claude Debussy – Rapsodia na klarnet i fortepian (1890, 1910)
Francis Poulenc – Sekstet (1932-1939)

Prowadzenie panelu: Mariusz Gradowski

Koncert 9.
22 czerwca 2017, godz. 19:00


Wykonawcy:
Lilianna Zalesińska - mezzosopran
Maciej Grzybowski - fortepian

Program:
Franz Schubert:
Die Götter Griechenlands D 677 (sł. Friedrich von Schiller)
An den Mond op. 57 nr 3 (sł. Ludwig Christoph Heinrich Hölty)
An Sylvia op. 106 nr 4 (sł. William Szekspir; tłumaczenie: Eduard von Bauernfeld)
Rastlose Liebe op. 5 nr 1 (sł. Johann Wolfgang von Goethe)
Im Frühling D 882 (sł. Ernst Schulze)
Ferenc Liszt:
Im Rhein, im schönen Strome (1855; sł. Heinrich Heine)
Es muβ ein Wunderbares sein (1852; sł. Oskar von Redwitz)
Der du von dem Himmel bist (1849; sł. Johann Wolfgang von Goethe)
Vergiftet sind meine Lieder (1860; sł. Heinrich Heine)
Die Lorelei (1854-1856; sł. Heinrich Heine)
Ferenc Bartók:
Nyolc magyar népdal (Osiem węgierskich pieśni ludowych) Sz. 64, BB 47
-------------------------------
Piotr Czajkowski:
Kaby znała ja... op. 47 nr 1 (sł. Aleksiej Tołstoj)
Siergiej Rachmaninow:
My otdochniom op. 26 nr 3 (sł. Anton Czechow)
Wsio otniał u mienia op. 26 nr 2 (sł. Fiodor Tiutczew)
Nocz pieczalna op. 26 nr 12 (sł. Iwan Bunin)
Gustav Mahler:
Rückert-Lieder (1901-1902; sł. Friedrich Rückert)

Prowadzenie panelu: Marcin Majchrowski

Koncert 10.
27 czerwca 2017, godz.19:00

Wykonawcy:

Joanna Wicherek - fortepian
Karol Marianowski - wiolonczela
Piotr Ptak - klarnet
Tomasz Światczyński - puzon
Dobrosława Siudmak-Nur - skrzypce

Program:
Fryderyk Chopin – Preludium cis-moll op. 45
Jacek Grudzień – Wiatr od morza (1994)
Jacek Grudzień - Pavana (1994)
Włodzimierz Kotoński – Ptaki (1988)
Jacek Grudzień – Interludium (1986)
Jacek Grudzień - Nonstrom (1996)
Jacek Grudzień - Piosenka (2005)
Jacek Grudzień - Postludium (1998)
Jacek Grudzień - Ad Naan (2002)

Prowadzenie panelu: Grzegorz Dąbrowski

Koncert 11.
28 czerwca 2017, godz.19:00

Wykonawcy:

Dorota Anderszewska - skrzypce
AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś - dyrygent

Program:
Richard Strauss – Metamorfozy (1945)
Witold  Lutosławski – Partita (1988)
--------------------
Arnold Schönberg – Verklärte Nacht op. 4
Wolfgang Amadeus Mozart – Adagio i Fuga c-moll KV 546

Prowadzenie panelu: Marcin Gmys

Studio Koncertowe im. Witolda Lutosławskiego
ul. Modzelewskiego 59, Warszawa

http://studianagran.com.pl/


Organizatorzy:
e-mail: festiwal@przyplywkultury.pl

instagram facebook