5. Festiwal

TRZY–CZTE–RY

Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. 

2020

PROGRAM TRANSMISJI ONLINE!

TRANSMISJE prowadzone będą na naszym kanale YOUTUBE.COM!

SUBSKRYBUJ kanał! Nie przegap KONCERTÓW!

 

Uwaga! Tegoroczny Festiwal odbywa się wyłącznie online! 

Pobierz KSIĄŻKĘ PROGRAMOWĄ!

 

⇒KONCERT INAUGURACYJNY TRANSMISJA

3 lipca 2020, godz. 19:00

 

Paweł Szymański - Cztery utwory

Ludwig van Beethoven - XI Kwartet f-moll op. 95 

Paweł Szymański - Fotografia z przyjęcia urodzinowego (Kwartet Śląski z cieniem Bartóka) 

Wolfgang Amadeus Mozart – Kwartet d-moll KV 421

Johann Sebastian Bach Kunst der Fuge BWV 1080

                                             kontrapunkty 1, 6, 12a, 12b, 9

 

WYKONAWCY 

Royal String Quartet 

Izabella Szałaj-Zimak - I skrzypce
Elwira Przybyłowska - II skrzypce
Paweł Czarny - altówka
Michał Pepol - wiolonczela

Prowadzenie panelu dyskusyjnego: Jan Topolski

 

⇒KONCERT 2. TRANSMISJA

5 lipca 2020, godz. 19:00

   

Ludwig van Beethoven - II Sonata g-moll op. 5 nr 2 

Mieczysław Wajnberg - II Sonata op. 63 

Anton Webern - Drei Kleine Stücke op. 11

Ludwig van Beethoven - IV Sonata C-dur op. 102 nr 1

 

WYKONAWCY 

Karol Marianowski - wiolonczela 

Maciej Grzybowski - fortepian

 

Prowadzenie panelu dyskusyjnego: Michał Bruliński

 

⇒KONCERT 3. - KONTEKST ZAKRZEWSKA  

TRANSMISJA

7 lipca 2020, godz. 19:00 

 

Arnold Schönberg - Drei Klavierstücke op. 11 

Béla BartókSzabadban (Im Freien)

Georges AperghisSimata

Olivier Messiaen - Vingt regards sur l’enfant-Jésus (Dwadzieścia Spojrzeń na Dzieciątko Jezus) 

IV Regard de la Vierge (Spojrzenie Dziewicy)

V Regard du Fils sur le Fils (Spojrzenie Syna na Syna)

XI Première communion de la Vierge (Pierwsza Komunia Dziewicy)

 

WYKONAWCA

Martyna Zakrzewska - fortepian


Prowadzenie panelu dyskusyjnego: Michał Bruliński

 

⇒KONCERT 4. - KONTEKST KARAŁOW  

TRANSMISJA

9 lipca 2020, godz. 19:00 

 

Ludwig van Beethoven - Dziesięć Wariacji G-dur na temat Ich bin der Schneider Kakadu op. 121a

Erkki-Sven Tüür - Trio fortepianowe Fata Morgana

Andrzej Karałow - Florescence

Ashley John Long - Beyond the haze of winter’s edge

Andrzej Karałow - Celestial Delusion na trio fortepianowe i elektronikę

 

WYKONAWCY 

Chromatophonic Trio:

Roksana Kwaśnikowska - skrzypce 

Agata Bąk - wiolonczela 

Andrzej Karałow - fortepian, elektronika
 

Prowadzenie panelu dyskusyjnego: Michał Bruliński

 

⇒KONCERT 5. - KONTEKST ABCD

TRANSMISJA

11 lipca 2020, godz. 19:00 

 

muzyka teatralna Cezarego Duchnowskiego 

 

WYKONAWCY

Andrzej Bauer - wiolonczela

Cezary Duchnowski - fortepian, elektronika


Prowadzenie panelu dyskusyjnego: Michał Bruliński

 

 

⇒KONCERT 6. 

TRANSMISJA

13 lipca 2020, godz. 19:00 

 

Fryderyk Chopin - Nokturn cis-moll op. 27 nr 1

Fryderyk Chopin - Scherzo E-dur op. 54

Fryderyk Chopin - Sonata b-moll op. 35

Karol Szymanowski - Szeherezada z Masek op. 34

 

WYKONAWCA 

Aleksandra Świgut - fortepian


Prowadzenie panelu dyskusyjnego: Marcin Majchrowski

 

 

⇒KONCERT 7.

TRANSMISJA

14 lipca 2020, godz. 19:00 

 

Ludwig van Beethoven - Wielka Fuga B-dur op. 133 

Béla Bartók - III Kwartet smyczkowy Sz 85

Krzysztof Penderecki - Quartetto per archi No.1

Henryk Mikołaj Górecki - II Kwartet smyczkowy Quasi una fantasia op. 64

Krzysztof Penderecki - Quartetto per archi No.2

 

WYKONAWCY 

Kwartet Śląski:

Szymon Krzeszowiec - I skrzypce
Arkadiusz Kubica - II skrzypce
Łukasz Syrnicki - altówka
Piotr Janosik - wiolonczela


Prowadzenie panelu dyskusyjnego: Marcin Majchrowski

 

 

⇒KONCERT 8.

TRANSMISJA

15 lipca 2020, godz. 19:00 

 

Johann Sebastian Bach - V Koncert f-moll BWV 1056 

Joseph Haydn - XI Koncert D-dur

Andrzej Panufnik - Arbor Cosmica

 

WYKONAWCY 

Maciej Piszek - fortepian

AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy 

Marek Moś - dyrygent
 

Prowadzenie panelu dyskusyjnego: Marcin Majchrowski

 

 

⇒KONCERT 9. 

TRANSMISJA

19 lipca 2020, godz. 19:00

 

Ludwig van Beethoven - IV Sonata a-moll op. 23 

Hanna Kulenty - A Fourth Circle

Anton Webern - Vier Stücke op. 7 

Ludwig van Beethoven - I Sonata D-dur op. 12 nr 1 

 

WYKONAWCY 

Anna Maria Staśkiewicz - skrzypce

Maciej Grzybowski - fortepian


Prowadzenie panelu dyskusyjnego: Mariusz Gradowski

 

 

⇒KONCERT 10. 

TRANSMISJA

20 lipca 2020, godz. 19:00 

 

Anton Webern - Symfonia op. 21

Béla BartókDivertimento na orkiestrę smyczkową BB118

Ludwig van Beethoven - Koncert skrzypcowy D-dur op. 61 

 

WYKONAWCY 

Jakub Jakowicz - skrzypce

Orkiestra Sinfonia Varsovia 

Michał Klauza - dyrygent


Prowadzenie panelu dyskusyjnego: Grzegorz Dąbrowski

 

 

⇒KONCERT 11.

TRANSMISJA

21 lipca 2020, godz. 19:00 

 

Ludwig van Beethoven - XIV Sonata "quasi una fantasia" cis-moll op. 27 nr 2

Fryderyk Chopin - Preludium cis-moll op. 45

Fryderyk Chopin  - Nokturn cis-moll (1830)

Fryderyk Chopin  - Mazurek a-moll op. pośm. 67 nr 4

Karol Szymanowski - II Sonata A-dur op. 21

 

WYKONAWCY

Radosław Sobczak - fortepian


Prowadzenie panelu dyskusyjnego: Mariusz Gradowski

 

 

⇒KONCERT 12. 

TRANSMISJA

23 lipca 2020, godz. 19:00 

 

Ludwig van Beethoven - II Sonata A-dur op. 2 nr. 2 

Anton Webern - Wariacje op. 27

Béla Bartók Sonata

Ludwig van Beethoven - XXVII Sonata e-moll op. 90 

Dmitrij Szostakowicz - 24 Preludia op. 34 

 

WYKONAWCA 

Radosław Kurek - fortepian
 

Prowadzenie panelu dyskusyjnego: Marcin Gmys

 

 

⇒KONCERT 13. 

TRANSMISJA

26 lipca 2020, godz. 19:00 

 

Fryderyk Chopin - Polonez cis-moll op. 26 nr 1

Fryderyk Chopin - Nokturn Des-dur op. 27 nr 2

Fryderyk Chopin - Nokturn Es-dur op. 55 nr 2

Fryderyk Chopin - Ballada f-moll op. 52

Fryderyk Chopin - Mazurki op. 59

Fryderyk Chopin - Nokturny op. 62

 

WYKONAWCY

Jan Krzysztof Broja - fortepian


Prowadzenie panelu dyskusyjnego: Marcin Majchrowski

 

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie Festiwalu.

Koncerty dostępne online:

Kanał YouTube Fundacji Przypływ Kultury

KSIĄŻKA PROGRAMOWA


Organizatorzy:

Fundacja Przypływ Kultury
ul. Miedziana 12/46, Warszawa

e-mail: festiwal@przyplywkultury.pl

instagram facebook